Genel bilgiler

"URL Tara" çeşitli API alt yapılarını kullanır. Bir web sitesinin sonuçlarımızda gösterilmesi için daha önce API sağlayıcısı olan arama motoru tarafından kayda alınmış olması gerekmektedir. Eğer kayda alınmamış ise o web sitesi sonuçlarımızda çıkmayacaktır. Bu durum genellikle yayına alınmış ve çalışan sitelerin sonuçlarımızda listelenmesine neden olur. Sunucuya veya hosta yeni eklenmiş, API sağlayıcısı olan arama motoru tarafından kayıt altına alınmayan web sayfaları sonuçlarda çıkmayacaktır.

Sonuçlar arama motorundan elde edildiğinden eksik olabilir ve sonuçların kesinliği garanti edilmez. IP adresinden ülke/şehir bulma özelliği bazen yanılabilir, bunun da doğruluğunu garanti edemiyoruz. Örneğin CloudFlare CDN kullanan siteler Türkiye de barınsa bile CloudFlare sunucusunun bulunduğu veri merkezinde çıkacaktır. CloudFlare kullanan sitelerin IP adresi yanında "CloudFlare" ifadesi çıkmaktadır.

Kullanım ve yardım bilgileri

Kullanım ile ilgili yardımcı bilgiler, sık sorulan sorular.

  • Sorgu kutusuna alan adını domain.uzantı biçiminde yazmak yeterlidir, ancak diğer türlü yazımların (http://, https://, www.) tamamı tanınmakta ve yazılım diğer şekildeki yazımları domain.uzantı şekline getirip sorgulamaktadır.
  • Türkçe karakter içeren alan adı kontrolü yapabilirsiniz, yazılımımız sorgu yapmadan önce Türkçe alan adını otomatik olarak IDN alan adına dönüştürmektedir.
  • Sorgu kutusuna IP yazımı ile yapılacak taramalar da desteklenmektedir.